Martyna Skrzypek

Malowanie na koszulkach i torbach spodobało sie najbardziej naszym kolegą tak jak i dzieci na zajęciach otwartych. Były zachwycone, że mogły malować farbami a przede wszystkim, co tylko chciały. Mieszanina barw które nas otaczała była tak ogromna że mało kiedy było sie zdecydowanym na jeden kolor. Przybory jakie mieliśmy do tego przygotowane, również zachwycała naszych kolegów jak i dzieci, które uczestniczyły w zajęciach.

Gabriela Krzempek

Kolejnym miejscem, do którego zawitaliśmy, była Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu. 7 maja 2013 zamieniliśmy ją na naszą pracownię, by znów podzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Tym razem „uczniami” były dzieci z przedszkola, a także młodszych klas szkoły podstawowej. Niemałe zainteresowanie okazali również pracownicy biblioteki. Wśród barw, kształtów, różnych technik, a także pyszności, którymi poczęstowali nas gospodarze, minęło wspaniałe popołudnie. Mamy nadzieję, że zapadło ono w pamięć naszym nowym znajomym i sprawiło im wiele radości.

Aleksandra Kumorek

Pergamano jest to według mnie najciekawsza z technik jakie miałam okazję poznać i nauczyć się na naszych zajęciach. Kartkę bądź kalkę perforuje się za pomocą wykrojników. Można też wytłaczać, wycinać i dla ciekawszego oraz żywszego efektu – malować. Efekt końcowy jest w formie koronki.

Paulina Bianuń

Zajęcia MGOKu były naszymi pierwszymi zajęciami otwartymi, więc mieliśmy obawy, jak to będzie i czy w ogóle ktoś przyjdzie. Nasze obawy zostały szybko rozwiane, gdy na warsztatach pojawiło się kilka utalentowanych osób. Na początku powiedzieliśmy kilka słów o nas, a następnie każdy udał się do wybranego stoiska z odpowiadającą mu sztuką malarską. Goście byli zachwyceni i w szybkim czasie powstało wiele ciekawych prac.

Aby podsumować każde zajęcie i ustalić szczegóły co do następnego, spotykamy się wraz z naszym coatch’em na spotkaniach organizacyjnych. Omawiamy wszystkie problemy które się pojawiły oraz staramy się je rozwiązać. Również jest to czas, kiedy wspólnie wymieniamy się wrażeniami.

Dorota Kopeć

Batik – technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Ta technika to było dla nas wszystkich wielkie odkrycie i poznanie całkiem nowych rzeczy.